Milline reklaamikanal on kõige parem?

| 18. jaan. 2021

Igaühele oma

Õige vastus sellele küsimusele on, et see oleneb ettevõttest, eesmärkidest ja sihtrühmast. Ühte ja ainsat meediumit, mis alati kõige rohkem müüke ja kasumit tooks, pole olemas. Loomulikult on iga ettevõtte eesmärk rahanumbreid kasvatada, aga selleks on mitmeid erinevaid viise, mille turundusjuht paneb paika turundusstrateegiat ja tegevuskava koostades. Strateegilistest eesmärkidest lähtuvalt luuakse taktikalised lahendused ja valitakse sobivad kommunikatsioonikanalid.

Näiteid piiri tagant

Veebihiid ja maailma nr 1 reklaamiostja Amazon on UK-s üks suurimaid telereklaamidesse investeerijaid ja teeb lisaks otsingu- ja sotsiaalmeediareklaamidele ka trükireklaame. Muude kanalite seas kasutavad sealmail trükireklaame sellised digimaailma eesrindlased nagu Facebook, Uber, Ebay ja Netflix.

Facebook ütleb, et sotsiaalmeediareklaamid ja TV on suurepärane kombinatsioon, mis muudab kampaaniad tulemuslikumaks kui neid kahte eraldi kasutades. Seda nõuannet võtavad nad ka ise kuulda, lülitades telereklaamid aeg-ajalt oma turundusplaani nii UK-s kui USA-s.

Rohkem on parem

Need on vaid mõned näited sellest, et suured ja turunduses hästi orienteeruvad ettevõtted ei loo omale illusiooni, et edu on võimalik saavutada vaid ühte kindlasse reklaamikanalisse investeerides. Nad teavad, et kõige efektiivsem on alati integreeritud turunduskommunikatsioon, kus kanal on vaid vahend eesmärgi saavutamiseks, mitte eesmärk omaette. Nii panustavadki nad väli- ja sotsiaalmeediasse, telesse ja Youtube’i, ajalehtedesse ja Google’isse, ning igale poole mujale, kui olukord seda nõuab.

Seda tuleb ka väikefirmadel silmas pidada. Kui keegi väidab, et just tema poolt propageeritud kanal on see, mis kõige kiiremini müüke kasvatab, tuleb olla allikakriitiline ja mitte tormata kogu oma eelarvet ühte kohta investeerima. Nagu vanasõnagi ütleb, siis kõiki mune ühte korvi panna ei tasu.