Turundus majanduslanguse ajal

Turundus majanduslanguse ajal

| 21. juuni 2022

Kui majanduses algab madalseis, on turundusosakond kahjuks üks esimesi, kes kärpeid tunda saab. Seda tihti just seetõttu, et paljudes ettevõtetes nähakse turundust endiselt kui kulu, mitte kui investeeringut. Taoline impulsiivne samm võib aga loodetud kasu ja kokkuhoiu asemel pikemas perspektiivis hoopiski suure karuteene teha.

Uuringud näitavad, et kriisist väljuvad kõige edukamalt just need firmad, kes majanduslanguse ajal turundus- ja kommunikatsioonieelarvet kokku ei tõmba, vaid jätavad samaks või isegi suurendavad. Kriisi mõju saame me kõik tunda, kuid kes suudab hoida kainet meelt ja turundusega plaanipäraselt jätkab, on kriisijärgseks perioodiks saavutanud edumaa, mida vastupidiselt käitunud konkurendid enam pikka aega tasa teha ei suuda. Rasketel aegadel on kerge unustada, et ka see torm saab ükskord läbi. Selle asemel, et meeleheites valesid käike teha, tuleb säilitada rahu ja planeerida tuleviku tarbeks.

Loomulikult on alati erandeid, nii näiteks oli koroonakriisi tipphetkel reisifirmadel tõepoolest mõistlik aktiivsele reklaamitööle selg pöörata ja pigem tegeleda muude, akuutsemate probleemidega. Kuid üldjuhul kehtib ikkagi reegel — majanduskriisis jäta turundus- ja reklaamieelarve samaks või suurenda, nii väljud suure tõenäosusega madalseisust võitjana.

Peter Field: “Brand advertising is not about profiting in recession, it is about capitalising on recovery.”

Palju väärt analüüse ja infot leiad siit:

https://www.thinkbox.tv/research/media-mix-navigator/strategies-for-marketing-through-a-downturn/

https://www.forbes.com/sites/bradadgate/2019/09/05/when-a-recession-comes-dont-stop-advertising/

https://hbr.org/2009/04/how-to-market-in-a-downturn-2

https://www.thinkbox.tv/research/media-mix-navigator/strategies-for-marketing-through-a-downturn/

https://www.linkedin.com/business/marketing/blog/linkedin-ads/advertising-in-recession-long-short-or-dark

https://www.marketingweek.com/mark-ritson-marketing-spend-recession-coronavirus/